Wśród najnowszych echokardiografów na uwagę zasługuje Vivid  E95.

Jest to zaawansowany w swojej budowie aparat, który ma wszystkie cechy produktów z serii Vivid, czyli jest uniwersalny i efektywny z dopracowaną programową platformą formowania wiązki i rekonstrukcji obrazów cSound.

Vivid E95 jest urządzeniem, do badań ultrasonograficznych 4D, które  umożliwia ograniczenie liczby badań o jakości nie-diagnostycznej, przez co zmniejsza koszty opieki nad pacjentami.

Badanie wykonane przy użyciu Vivid E 95 pozwala uzyskać  wysoką jakość obrazów dzięki funkcji obrazowania konfokalnego, adaptacyjnej poprawy kontrastu, zaawansowanej metodzie wizualizacji HDlive, trybowi umożliwiającemu obrazowanie trzech płaszczyzn w tym samym cyklu pracy serca przy zachowaniu wysokiej rozdzielczości czasowej i przestrzennej – Triplane, czy głowicom z matrycą fazową zapewniającym szerokie pole widzenia – Virtual Apex.

Vivid E 95 jest nieocenionym narzędziem  podczas wykonywania zabiegów, dając  szczegółowy obraz struktur serca co ułatwia współpracę echokardiologów z lekarzami przeprowadzającymi operacje i zabiegi.

Praca z Vivid E95 nie stwarza już problemu, jak przy używaniu innych, niższej jakości aparatów, gdzie  różnice w budowie ciała pacjentów czy złożone problemy medyczne nie dawały wystarczającej jakości obrazów do celów diagnostycznych, co przekłada się na zmniejszenie skuteczności skoordynowanej opieki.

Vivid E95 posiada monitor OLED o wysokiej rozdzielczości i przekątnej 22”, ekran dotykowy LCD o przekątnej 12”, ruchomą, regulowaną klawiaturę, jest łatwy do przenoszenia, energooszczędny i wygodny w zarządzaniu danymi.