Zawodnik z Tajlandii – Konkeanlek Sitpholek przyjechał do Polski i odwiedził między innymi Ostrołękę.  Konkeanlek Sitpholek walczył ponad trzysta razy w kategorii boks tajski i  jest mistrzem świata w trzech federacjach Muay Thai oraz sześciokrotnym mistrzem stadionu Thepprasit. Walczył na najbardziej prestiżowych stadionach świata Lumpinee i Rajadamnern.

Obecnie podróżuje po całym świecie dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi zawodnikami, a teraz gościliśmy go w Polsce.

Jego obecność w  Fight Academy Ostrołęka, gdzie trenerem jest Arkadiusz Ludwiczak, to udział w seminariach, podczas których Taj pokazał jak wygląda muay thai w jego wydaniu.  Uczestnicy dwugodzinnego treningu z mistrzem, a było ich blisko trzydzieści zawodniczek i zawodników, zobaczyli prezentację kilkunastu różnego rodzaju technik walki oraz sami wzięli w nich udział.

Podczas zajęć obecny był również trener kadry Polski boksu tajskiego Rafał Simonides, który chciałby aby muay thai Poznań było dyscypliną sportową na igrzyskach olimpijskich.